Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.

Cestovanie s prírodnou kozmetikou

Kozmetika si vždy nájde svoje miesto v našom cestovateľskom kufri. Ale ako sa prakticky a úsporne pobaliť a na čo si dávať pozor pri cestovaní s prírodnou kozmetikou? V dnešnom článku ti prinášame pár tipov.


Snáď najhoršou časťou cestovania je práve balenie. Snažíme sa pobaliť prakticky a s čo najmenším množstvom oblečenia a kozmetiky. No skoro každá žena vie, že je to v mnohých prípadoch priam nemožné. Veľkou výzvou je práve balenie kozmetiky tak, aby zbytočne nezaberala veľa miesta a najmä, aby sme obsah šampónu nenašli rozliatý v celom kufri.

Cestovanie s prírodnou kozmetikou prináša benefity, ale aj obmedzenia. Teda, aby som bola konkrétna, podľa môjho názoru jedno jediné obmedzenie. Prírodná kozmetika je citlivá na slnečné žiarenie a vysoké teploty. Niektoré výrobky sú nevhodné na cestovanie a niektoré, naopak, priam ako stvorené. Nechaj sa inšpirovať našimi tipmi aj ty ;-).

1. Čo NEODPORÚČAM do batožiny pribaliť

Pri vysokých teplotách si treba dávať pozor na všetko, čo je vyrobené z masiel, olejov, či na všetko, čo má nízku teplotu topenia. Špeciálne upozorňujeme na Navia šľahané krémy, 2SIS telové maslá a balzamy, kokosový olej, balzamy na pery, či krémové dezodoranty. Výsledkom by mohlo byť veľké sklamanie v podobe tekutej konzistencie, ktorá už nebude taká ako predtým, ani po zachladení. V prípade, že si neviete predstaviť dovolenku bez vášho obľúbeného krému, odporúčam malé množstvo „odliať“ do menšej nádobky.

2. Tuhé šampóny

V našom sortimente nájdeš veľký výber tuhých šampónov od Navie, Ponia, MUSK a  2SIS na každý typ vlasov. Tuhý šampón alebo šampúch je malé guľaté „čudo“, zložením podobné klasickému tekutému šampónu, len bez obsahu tekutej zložky. Ideálne na cestovanie, bez rizika vyliatia. Rovnako veľký benefit prináša pri cestovaní lietadlom s príručnou batožinou, kde maximálny obsah tekutiny je 100 ml. Tuhé šampóny patria medzi najobľúbenejšie výrobky v našom sortimente, skvalitňujú štruktúru vlasov, spomaľujú ich mastenie, poprípade predchádzajú tvorbe lupín, či zamedzujú vypadávaniu. Garantujem, že každý z vás si nájde svojho obľúbenca!

tuhe_sampony

3. Mydlá

Prírodné mydlá patria medzi najuniverzálnejšie výrobky v našom sortimente. Dajú sa použiť na tvár, či na umývanie pokožky celého tela. V ponuke nechýbajú mydlá s rôznymi benefitmi na daný typ pokožky, či mydlá voňavé, ale aj bez vôňe. Už sa nemusíš trápiť ako zmestiť do kozmetickej taštičky nespratný sprchový gél, mydlo ti vynahradí všetko, čo prináša sprcháč. Mydlá pre vás vyrába MUSK, Mylo, 2SIS, Ponio, Soaphoria – stačí si len vybrať to svoje :-).

prirodne_mydla

4. Prenosky aneb prenosné dózy.

Ak sa pýtate ako prenášať šampóny a mydlá, máme pre teba skvelé riešenie – prenosné dózy. V našom e-shope máš možnosť si vybrať z rôznych veľkostí a motívov. Ide o dizajnovo pekné kúsky, preto prenoska predstavuje výrobok, ktorý je praktický, ale aj oku lahodiaci. Zmestia sa do nich tuhé šampóny, mydlá prelomené na polovicu, či konjacová špongia. Môžeš si vybrať z prenosiek od Ponia a Navie.

Navia_dozy_na_tuhe_sampony

5. Čo ODPORÚČAM do batožiny pribaliť

Či už ideš na hory, k moru alebo len na chatu, mám pre teba pár univerzálnych tipov na kozmetiku, ktorá by v tvojej batožine nemala chýbať. V lete je potrebné chrániť sa pred spálením od slniečka a Alga Maris opaľovacia kozmetika môže byť tvojim verným a najmä zdravým a efektívnym spoločníkom. Neodmysliteľnou a menej príjemnou súčasťou leta je hmyz. Preto sa netreba zabúdať chrániť pred uštipnutím repelentným sprejom Do lesa od Mylo alebo repelentným balzamom Mosquito od Soaphorie.

cestovanie_s_kozmetikou

Príjemný spoločníkom počas leta budú pre vás aj kvetové vody, ktoré dokážu vašu pokožku skvele hydratovať a osviežiť. Výborne sa hodia počas horúcich dní na osvieženie, priamo nastriekaním na pokožku. V praktickom balení s rozprašovačom nájdete v ponuke kvetové vody od Dulcie alebo od Navie alebo stačí tie od Soaphorie preliať do fľaštičky s rozprašovačom.

kvetove_vody


Ak sa ti článok páčil a rád/a by si posunul tieto tipy ďalej, tak nezabudni článok zdieľať ;-).

Podobné články

Tuhé šampóny – v čom sú výnimočné?

S pojmom tuhý šampón sa stretol snáď asi každý z nás, ktorý sa aspoň trochu […]

Púpava a jej liečivé účinky

Púpava je jedna z najznámejších bylín na Slovenku, ktorá kvitne od apríla do októbra. Niektorými […]

Suché vlasy po lete? Doprajte im regeneráciu vďaka prírode.

Leto je obdobím slnečných dní, dovoleniek a s nimi spojené more, pláže, či dni strávené […]

Narodeninová akcia – my oslavujeme, vy dostávate darčeky

Bio-Way oslavuje 3.narodeniny a vy dostávate darčeky, tak ako je to u nás zvykom každý […]